Zelenski: Silah bırakmayacağız

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, başkanlık ofisinin önünden paylaştığı videoda, "Ben buradayım ve silah bırakmayacağız" dedi

Zelenski: Silah bırakmayacağız

CiddiGazete- Ukrayna-Rusya savaşında 3'üncü güne girilirken, bölgeden çatışma haberleri gelmeye devam ediyor. Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, ABD ve son olarak Kanada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve güvenlik yetkililerini yaptırım listesine aldığını açıkladı.

Washington Post'da yer alan habere göre, ABD'li yetkililerin Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'yi Kiev'den ayrılması için yardım etmeye hazırlıklı olduklarını belirtti.

Zelenski'den ise bu teklife ret cevabı geldi.

Sabahın erken saatlerinde Kiev sokaklarından silah sesleri yükseldi.

TSİ 08.57'de Volodimir Zelenski, Kiev'deki ofisinin önünden video paylaştı. Zelenski, "Hepimiz sahadayız. Vatanımızı savunmaya devam ediyoruz. Adıma açılan sahte hesaplara inanmayın. Silahları bırakmayacağız" dedi.

Volodimir Zelenski'nin sözleri şöyle:

"Günaydın Ukraynalılara! Bu gece, silah bırakmaya çağırdığımı iddia eden birçok bilgi ortaya çıktı. Bu sahte mesajlara teslim olmayın. Ben buradayım ve silah bırakmayacağız. Ordumuza ve ülkemize inanıyoruz. Ülkemizi koruyacağız! Zafer Ukrayna'nındır."

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2022, 10:13
YORUM EKLE