CiddiGazete- Galatasaray Lisesi'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan sarı kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek, Aziz Yıldırım ve Ali Koç'un canlı yayında "kayıkçı kavgası" yaptığını belirterek, "Aziz Bey ikili, mikili bir şey söyledi ama kendisi destede yok. Zengin yalı çocuğunun söyledikleri dikkatimi çekti. Çok dikkat etsin. Galatasaray Başkanı'nın adını ağzına alırken iki kez düşünsün. Ali Bey haddini bilsin. Yalıda büyümüş zengin çocuğu olmak, böyle hadsiz konuşmayı gerektirmez" dedi.

Türk sporuna hiçbir faydası olmayan bir yayın izlendiğini söyleyen Özbek, "Yayın zaten zamanında bitmedi, kesildi diye düşünüyorum. Çok enteresan. Ali Koç yayında konuşmanın bir yerinde Kasımpaşa Başkanı Fatih Saraç'a 'Fatih kaseti koy' diye hitap edebiliyor. Demek ki eskiden gelen bir alışkanlık var bu şekilde hitap edebilmesi için" diye konuştu.

Arda Güler oyuna 70'te girdi Arda Güler oyuna 70'te girdi

Dursun Özbek, Koç ve Yıldırım'ın kendisini Galatasaray'ın başarıları nedeniyle mi hedef aldığı yönündeki soru üzerine şu cevabı verdi:

"İki başarısız başkan konuştu. Bu tavırlarla zaten başarılı olamazlar, mümkün değil. Galatasaray'ın başarılarını yaşamaya devam edecekler. Galatasaray'ın başarı silsilesi ayarlarını bozdu. Kongrelerini izledik. Küfür, kafir, saldırma. Nasıl bir kongre olduğunu gördük. İki başkan adayı var, biri stadı terk ediyor, öteki tek başına konuşuyor. Bunu Türk kamuoyu yorumlamalı. Onlara tavsiyem gelsinler burada açtığımız sergiyi gezsinler. Cumhuriyetin kuruluşundan 1 yıl sonra Paris 1924 Olimpiyatları'na giden sporcuların yarısı ya Galatasaray Lisesi mezunu ya da öğrencisi. Türkiye'nin en büyük spor kulübü kimmiş, öğrenmiş olurlar."

Başkan Özbek, "Jose Mourinho, 'Rafa Silva Galatasaray'a yakın' dedi. Sizin yorumunuz nedir?" sorusuna da şöyle cevap verdi: "Transfer çalışmalarımız devam ediyor; zaten çok önceden başladık. En kısa sürede bitirmeyi planlıyoruz. Kamp dönemine yetiştirmek için büyük gayret gösteriyoruz."

Editör: İbrahim KANBUR