90 TL ödeyemedi, çocuğu okuldan atıldı

Malatya'da devlete ait Orhan Bakış Anaokulu’na giden bir öğrenci, 90 TL olan aidatı geciktiği gerekçesiyle okuldan atıldı. Okul müdürü ile görüşmeye giden baba, soruları cevapsız kalınca durumu sosyal medyadan duyurdu. Tepkiler üzerine çocuk okula geri dönerken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme başlattı

90 TL ödeyemedi, çocuğu okuldan atıldı

Malatya'ya başlı Yeşilyurt İlçesi’nde okul aidatını ödeyemeyince çocuğu anaokulundan atılan baba, soluğu okulda aldı. Okul müdürü ile görüşen baba müdüre, "Size durumumu anlatmıştım, çocuğumu neden okuldan attınız?" diye sordu. Ancak soruları karşılıksız kaldı.

“PARAM YOK DİYE Mİ ATTINIZ?”

Üzgün baba sorularına cevap vermek yerine kendisinden kaçan okul müdürü A.Y.’ye, "Hocam benim oğlumu neden devletin okulundan attınız? Param olmadığı için mi attınız? Suriyelilerin çocukları bile okurken benim oğlumu neden okuldan attınız?" diyerek tepki gösterdi. Veliye cevap vermeyen okul müdürü daha sonra kendisini bir odaya kapattı. Okul görevlileri tarafından odaya girmesi engellenen baba, durumu sosyal medyadan paylaştı.

Tepki artınca, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürü hakkında soruşturma başlatıldığı duyuruldu ve çocuk okuluna döndü.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 10:51
YORUM EKLE