AÖF'ün 'yaz okulu' kararına tepki

AÖF'de yaz okulunun kaldırılmasıyla birlikte Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri hayal kırıklığı yaşadı ve Twitter'da #birmilyonöğrencikıyımı hashtaginde birleşerek tepki gösterdi

AÖF'ün 'yaz okulu' kararına tepki

CiddiGazete- AÖF yaz okulu kaldırıldı ve öğrencilerden büyük tepki geldi. Sosyal medyada geniş yer bulan Açıköğretim Fakültesi öğrencileri arasında tam bir hayal kırıklığına sebep olan senato kararı, mezun olma hayali kuran öğrencilere şok yaşattı.

AÖF YAZ OKULU KALKTI MEZUNİYET HAYAL OLDU

Önümüzdeki dönem yapılacak olan KPSS’ye hazırlanan öğrenciler, mezuniyet hayalleri içinde bu sınava müracaat etmek isterken, kaldırılan yaz okulu nedeniyle diploma alma umudu ortadan kalktı.

Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında yankılanan haberin üniversite yönetimi tarafından nasıl değerlendirileceği merak konusu oldu.

Önceki yıl kaldırılan üç ders sınavı sadece öğrencilerin bulunduğu dönemi kapsadığı için öğrencinin alttan ders alma şansına imkan vermemekteydi, fakat yaz okulunda bu sınırlama 5 ders ve alttaki dönemlerden kaldığı derslerden de sınava girme şansı verdiği için öğrenciler için mezuniyet umudu doğurmuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de gündeme getirilen bu konuyla ilgili olarak üniversite yetkililerinden acilen bir düzeltme beklendiği kaydedildi.

SEBEP HARÇ GETİRİSİ Mİ?

Bazı öğrenciler arasında üniversitenin almış olduğu bu kararın, öğrencilerin mezun olmasına engel olacağı, okulun birkaç dönem daha uzatmasına neden olacağından yakınarak, örgün üniversitelerde bile yaz okulu uygulamasının olduğunu ve AÖF yetkililerinin bu kararı tamamıyla üniversiteye harç getirisi sağlayacağı yönünde aldığından yakındılar.

Mağdur öğrenciler üniversite yetkililerinden acil olarak tekrar yaz okulu uygulamasını hayata geçirilmesini bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 01:27
YORUM EKLE