Boğaziçi Üniversitesi'ndeki dekanlar Ankara'ya çağrıldı

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki fakültelerin dekanları YÖK’e, "Akademi ve Üniversite Yönetimi" konulu bir rapor gönderdi. Raporu okuyan YÖK Başkanı Yekta Saraç, dekanları Ankara'ya davet etti

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki dekanlar Ankara'ya çağrıldı

CiddiGazete- Melih Bulu'nun rektör atanmasıyla Türkiye gündemine oturan Boğaziçi Üniversitesi'ndeki fakültelerin dekanları YÖK'e, "Akademi ve Üniversite Yönetimi" konulu bir rapor gönderdi. Raporu okuyan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, dekanları Ankara’ya davet etti. Toplantı bugün yapılacak.

Dekanların ortak imza attığı raporu okuduğu öğrenilen YÖK Başkanı Saraç, detayları görüşmek için Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yasemin Bayyurt Kerestecioğlu, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özlem Berk Albachten, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıza Metin Ercan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Günay Anlaş'ın da aralarında yer aldığı bir grup akademisyeni Ankara'ya davet etti.

DEKANLAR KATILIYOR

YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın davetine, dört fakültedeki 34 bölümü temsilen dekanların katılma kararı aldığı bildirildi.

Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan gergin süreç de toplantıda masaya yatırılacak. Dekanlarla toplantının bugün akşam üzeri YÖK'te yapılacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 21:00
YORUM EKLE