Dekanı konuşturmadılar!

Fakültelerinin, Narlıdere'den Buca'ya taşınmasını istemeyen ve dekanlarını "duyarsız" kalmakla suçlayan Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri mezuniyet töreninde ıslık çalıp alkış vurarak dekanı konuşturmadı

Dekanı konuşturmadılar!

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Konservatuarı’nın Narlıdere’den Buca Tınaztepe’ye taşınma kararı ile başlayan gerginlik iyice tırmanıyor.

GSF’deki mezuniyet törenlerine de DEÜ Rektörlüğü’nün taşınma kararına tepki gösteren üniversitelilerin eylemi damgasını vurdu. Mezuniyet töreninde konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Hacı Yakup Öztuna, sürprizle karşılaştı. Profesör Öztuna, konuşmaya başlar başlamaz kürsünün gerisindeki öğrenciler alkışlarla protesto gösterisi yaptı.

Yaklaşık bir dakika boyunca alkış tutup Öztuna’yı susturan öğrenciler, ardından ıslık çalarak sırtlarını döndü. Öğrencilerin protestolarına mezuniyet törenini izlemeye gelen aileleri ve yakınları da eşlik etti.

Prof. Dr. Öztuna konuşmasını yapamadan sahneyi terk etmek zorunda kaldı. Öğrenciler, “mesele bina değil eğitim” sloganları attı. İlerleyen saatlerde bu slogan sosyal medyada da gündeme oturdu. Binlerce öğrenci bu başlıkla tweetler attı, mesajlar paylaştı.

YORUM EKLE