Günde 1 dolara ABD’de üniversite

ABD’nin en büyük perakende zinciri Walmart, çalışanlarına okul ücreti, kitap ve diğer harç masraflarını karşılayarak günde 1 dolara eğitim fırsatı sağlayacak

Günde 1 dolara ABD’de üniversite

Dünyanın en büyük perakende zinciri ABD'li Walmart, çalışanlarına üniversite öğrenimi fırsatı sunacak.

Walmart'tan yapılan açıklamada, şirketin ABD'deki çalışanlarının İşletme veya Tedarik Zinciri Yönetimi alanlarında 2 veya 4 yıllık üniversite öğrenimi alabileceği belirtildi.

Açıklamada yer alan bilgilere göre, Walmart yüksek öğrenim masraflarını sübvansiyonla destekleyecek, çalışanları günde 1 dolara üniversite eğitimi alabilecek.

Okul ücretinin yanı sıra Walmart kitap ve diğer harç masraflarını da karşılayacak. Çalışanların öğrenim kredisi borcu ihtiyacı ortadan kalkacak.

ABD'deki Florida Üniversitesi, Brandman Üniversitesi ve Bellevue Üniversitesinde çalışanlar internetten veya kampüsten ders alabilecek veya bölümlere kayıt olabilecek.

Walmart ABD Üst Yöneticisi Greg Foran, açıklamada, şirketin gelecekteki başarısı için çalışanlarına yatırım yapmanın önemine işaret ederek, çalışanlar için eğitim ve öğrenim fırsatlarının müşterilere daha iyi hizmet anlamına da geldiğini belirtti.

Açıklamanın ardından, Walmart'ın New York borsasında işlem gören hisseleri dünü 82,41 dolardan kapamasının ardından bugün 84,17 dolara kadar tırmanarak yüzde 2,1 artış kaydetti. Şirketin piyasa değeri de 5,2 milyar dolarlık artışla 248,5 milyar dolara yükseldi.

ABD özel sektöründe en büyük işveren olan şirketin ülke genelinde yaklaşık 1,5 milyon çalışanı bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 11:57
YORUM EKLE