İlk EBA şehidi Aziz öğretmen

Kahramanmaraş'ta edebiyat öğretmeni Aziz Serin (50), internette yaşadığı sorun nedeniyle öğrencilerine ders anlatabilmek için çıktığı tepede kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

İlk EBA şehidi Aziz öğretmen

CiddGazete- Kahramanmaraş’ta Onikişubat Anadolu Lisesi’nde görev yapan edebiyat öğretmeni Aziz Serin geçen cumartesi günü, uzaktan eğitim için bilgisayar başına geçti. Ancak yaşadığı kırsal Küçüknacar Mahallesi’nde internete bağlanamadı. Serin, saat 12.00’deki ders için internet erişiminin olduğu tepeye çıktı.

Dersin ardından evine dönen Serin, ikinci ders için saat 16.40’ta yeniden aynı tepeye gitti. Ancak akşam eve dönmedi. Bunun üzerine tepeye çıkan yakınları, Serin’in cansız bedenini buldu.

ÖN RAPOR ÇIKTI

Yapılan ön otopside kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirlenen Serin’in ölümü ailesi ile iki yıldır görev yaptığı okulundaki meslektaşları ve öğrencilerini yasa boğdu.

Aziz Serin pazar günü Şeyhadil Mezarlığı’ndan toprağa verildi.

Ders sisteminde yapılan kontrolde Aziz Serin’in 12.00’deki derste internet üzerinden öğrencilerle bir araya geldiği, 16.40’taki dersi ise başlatamadığı belirlendi.

EĞİTİM CAMİASI YASA BOĞULDU

Kahramanamaraş'ta eğitim camiası yasa boğulurken, Onikişubat ilçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut, Aziz Ersin öğretmenin vefatı ile ilgili olarak sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

Aziz Serin, 12 Şubat Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmenimiz. Kendisine tanımlanan canlı dersi anlatmak için köyünde bulunduğu yerde telefon çekmediğinden dolayı öğrencileri ile buluşmak için telefonun çekim alanındaki tepeye çıkarak ders anlatırken kalp krizi sonucu vefat etmiştir.

Rabbim mekanı cennet eylesin.

Ey Rabbim biz hocamızdan razıydık; sen de razı ol. Hocamızın ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim."

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 13:18
YORUM EKLE