İmamlara yeni görev: Spor müdürü!

Diyarbakır İl Müftülüğü kadrosunda görevli beş imam, açıktan atama yoluyla beş ilçeye Gençlik ve Spor Müdürü yapıldı

İmamlara yeni görev: Spor müdürü!

CiddiGazete- Trabzon ve Düzce’den sonra Diyarbakır'da da imamlar gençlik ve spor müdürü olarak atandı. Müftülük kadrosunda imam ve müezzin olarak görev yapan beş isim, farklı tarihlerde açıktan atama yoluyla Diyarbakır'daki beş ilçeye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü olarak atandı.

Kentin en kalabalık nüfusuna sahip merkez Bağlar İlçesine Mehmet Masum Ayhan, tarihi Sur merkez ilçesine Ferzende Lale, Lice ilçesine Vahap Battal, Kulp ilçesine Ekrem Kaya ve Kocaköy ilçesine de Mehmet Necat Yiğit'in atandığı öğrenildi.

Bu kişilerin belli bir zaman aralığında müftülük kadrosunda görev yaptıktan sonra değişik tarihlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı kadrosuna açıktan atamayla geçiş yaptıkları bildirildi.

İlçe müdürlüklerine atandıkları için boşalan müftülük kadrosuna ise AKP kontenjanından yeni imam kadroları atandığı ileri sürüldü. Atamaların yeni olmadığını ileri süren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, yasa ve mevzuata aykırı bir durumun söz konusu olmadığını savundu.

"İKTİDARIN GÖREVİ LAİKLİK İLKESİNE GÖRE HAREKET ETMEKTİR"

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Diyarbakır 1 No'lu Şube Başkanı Zülküf Güneş, imam atamalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "İktidarın görevi toplumun din ve vicdan özgürlüğünü sağlayarak, laiklik ilkesine göre hareket etmektir. Ancak yaşananlara bakıldığında kurumlarda yaratılan siyasallaşma her geçen gün daha da pervasızlaşıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2022, 04:25
YORUM EKLE