MEB'de 'yer değiştirme' başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme işlemleri için tercih başvurularının başladığı bildirildi

MEB'de 'yer değiştirme' başladı

CİDDİGAZETE

MEB, öğretmenlerin merakla beklediği mazerete bağlı yer değiştirme tercih işlemlerini başlattı. Yer değişikliği tercihinde bulunmak isteyen öğretmenler kendilerine tanınan süre içerisinde işlemlerini yapabilecekler.

22 Ağustos tarihinde başlayan başvurular, 27 Ağustos tarihine kadar alınmaya devam edecek. Öğretmen adayları tercih işlemlerini MEBBİS üzerinden gerçekleştirebilecek. Tercih sürecinin 27 Ağustos tarihinde tamamlanmasının ardından atama işlemleri 29 Ağustos tarihinde açıklanacak. Tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 2 Eylül'den itibaren başlayacak.

Öte yandan, Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, daha fazla öğretmenin aile birliği mazeretine ilişkin yer değişikliğinden yararlanabilmesi amacıyla yer değişikliği işlemleri ağustosta planlandı.

Ayrıca öğretmenlerin emeklilik işlemlerinin yasa gereği haziran ve temmuzda yapılması nedeniyle mazerete bağlı yer değiştirmelerde daha çok talebin karşılanabilmesi adına emeklilik işlemlerinin tamamlanması beklendi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 04:19
YORUM EKLE