Öğretmenler için zil çalıyor

Öğretmenler ve okul yöneticileri için yeni eğitim ve öğretim yılı, 24 Ağustos Pazartesi günü mesleki gelişim programı ile başlıyor

Öğretmenler için zil çalıyor

CiddiGazete- Öğretmenler ve okul yöneticileri için yeni eğitim ve öğretim yılı, 24 Ağustos Pazartesi günü mesleki gelişim programı ile başlıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden gerçekleştireceği açılış konuşması ile başlayacak olan programda ilk ders, coronavirüs salgınına karşı koruyucu ve önleyici tedbirler ve okulda uyulması gereken kurallar olacak.

Öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki eksiklerinin giderilmesine yönelik “Tamamlayıcı Eğitim Programı”nın uygulama süreci de öncelikli gündem maddeleri arasında yer alacak.

OKULLARDA TEDBİRLER ALINDI

Milli Eğitim Bakanlğı’ndan yapılan açıklamaya göre, 2020–2021 eğitim öğretim yılının ilk ders zili için geri sayım sürerken okul yöneticileri ve tüm öğretmenler son hazırlıklar için okullarda hazır bulunacak.

Okullardaki toplantı alanlarında Covid-19 tedbirleri konusunda gerekli tüm sosyal mesafe ve hijyen tedbirleri alındı.

24 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan mesleki çalışma programında, Covid-19 tedbirlerinden, uzaktan eğitimle telafi programına; psikososyal destek çalışmalarından, etkinlik planlamalarına kadar pek çok başlık tüm detaylarıyla çalışılacak.

CUMA GÜNÜNE KADAR SÜRECEK

Coronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rahmet Güner de öğretmenlere, koruyucu ve önleyici tedbirler konusunda dikkat edilmesi gereken detayları paylaşacağı bir video konferans verecek.

21 Eylül’de başlaması planlanan yüz yüze eğitim süreci öncesinde okul binasında, sınıflarda, tuvaletlerde, bahçede ve tüm ortak kullanım alanlarında uygulanacak sosyal mesafe, maske ve temizlik kuralları; öğrenci, öğretmen ve velilerle ilgili süreçlerin planlanması aşamasında en ince ayrıntısına kadar uygulamalı bir şekilde ele alınacak.

Mesleki Çalışma Programı kapsamında, Prof. Dr. Selçuk Şirin de EBA üzerinden öğretmenlere seslenecek.

Okul yöneticileri ve öğretmenlerin okullardaki mesleki çalışmaları 18 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 11:14
YORUM EKLE