Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların çocuklar, öğretmenler ve aileler için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacağını ifade etti

Okullar ne zaman açılacak?

CiddiGazete- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okullar ne zaman açılacak” sorusuna cevap verdi. Selçuk, “Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: ‘Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kişisel sosyal medya hesabından, okulların ne zaman açılacağına dair şu mesajı paylaştı:

"Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: "Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek."

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 21:35
YORUM EKLE