ÖSYM’den yeni hizmet

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sınav başvurusu yapacak adayların fotoğraf güncellemesini AİS üzerinden online olarak gerçekleştirebileceklerini açıkladı

ÖSYM’den yeni hizmet

CiddiGazete- Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sınav başvurusu yapacak adayların fotoğraf güncellemesini Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden online gerçekleştirebileceklerini açıkladı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, adayların başvuru işlemlerini kolaylaştırmak ve bu konudaki taleplerine çözüm üretmek için çalıştıklarını ifade etti.

Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) mobil uygulamasının şubat ayında adayların kullanımına sunulduğunu hatırlatan Aygün, “Adaylarımız başvuru işlemleri başta olmak üzere tüm işlemlerini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilmektedir” dedi.

Aygün şunları kaydetti:

“Adaylarımız için önemli bir yeniliğimizi daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden fotoğraflarını kendileri güncelleyebilecekler.

T.C. Kimlik Kartı bulunan fakat sistemimizde güncel fotoğrafı olmayan adaylarımız fotoğraf güncelleme işlemleri için artık başvuru merkezlerine gitmeden fotoğraf güncelleme işlemlerini ve sınav başvurularını Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Bu durumdaki adaylarımızın fotoğrafları sınavlara başvuruları esnasında T.C. Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.”

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 13:54
YORUM EKLE