Özel okul ücretleri ne olacak?

Coronavirüs salgını nedeniyle okulların kapatılıp uzaktan eğitime geçilmesi, “Özel okul ücretleri ne olacak” tartışmasını başlattı. Bakan Selçuk, "Bu hukuki bir sorun" dedi

Özel okul ücretleri ne olacak?

CiddiGazete- Coronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de de okullar geçici olarak kapatıldı, uzaktan eğitime geçildi. Bu durum “Özel okul ücretleri ne olacak” sorusunu gündeme getirdi.

Bugün CNN Türk’e konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya ilişkin, “Hukukçularla görüşüyoruz. Eğitimsel bir sorunun ötesinden hukuksal bir sorun olarak görülüyor. Bunun hukukçular tarafından cevap verilmesi lazım” dedi.

Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal ise Sözcü’ye yaptığı açıklamada okulların maliyetinin 12 ay olarak düşünüldüğünü, eğitime ara verilen tarih kadar bir sürenin okulların kapanış süresine ekleneceğini belirterek karantina süresinin uzaması durumunda sıkıntılar yaşanabileceğini söylemişti.

Dal, “Biz eğitim-öğretimi de okulların maliyetlerini de 12 aylık olarak düşünür ve planlarız. Karantina bittiğinde kaybedilen süre telafi eğitimi olarak verilecektir. Bu süreçte zaten parası önceden ödenmiş olan yemek hizmeti de çocuklarımıza verilecektir” demişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 14:16
YORUM EKLE