Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin ne zaman başlayabileceği konusunda, “4 Ocak bizim için umut vadeden, iyimser bir tahmin” dedi

Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması

CiddiGazete- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AHaber'de soruları cevapladı.

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin yeniden başlamasına yönelik soruya şu cevabı verdi:

“4 Ocak bizim için umut vadeden, iyimser bir tahmin. Sonrasında ara tatil dönemi geliyor, sonrasında ikinci dönem gelecek. Bunların hepsini, her şekilde değişikliği dikkate alarak düşünüyoruz. Tarihlerde değişiklik yapmak, açılışta, kapanışta, tatillerde vesaire. Biz son derece esnek bir yapıyla gitmeyi zaruri buluyoruz. Önümüzdeki süreçte de salgının seyri düştüğünde gerekeni yapacağız."

Bakan Selçuk sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yarın okul açılsın denirse, biz her şeye hazırız. Bu sürecin öğretmen ve öğrencileri riske atacak durumu beraberinde getirmemesi gerekiyor. Risk varsa biz orada yokuz, geri duruyoruz. Çözüm varsa hemen ileri atılıyoruz, asla geri durmuyoruz. Sistemi çok daha iyi yürütebilelim diye yüz yüze eğitime geçmeyi arzu ediyoruz ama ne kadar isteğim, arzum olursa olsun riski gördüğüm anda da en yüksek seviyede freni ben yapıyorum. Bu konularda bilim insanlarıyla sürekli istişaredeyim."

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 11:45
YORUM EKLE