Şendal ailesinden büyük hayır

MHP'nin kurucu üyelerinden merhum Mehmet Şendal'a ait dört bin kitap ve yazılı belge, oğlu Kürşad Şendal tarafından öğrencilerin istifadesine sunulmak için Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi'ne bağışlandı

Şendal ailesinden büyük hayır

MHP'nin ilk kurucularından ve Alparslan Türkeş'e en yakın isimlerden eğitimci/yazar merhum Mehmet Şendal’a ait kitap ve belgeler, oğlu Selahattin Kürşad Şendal tarafından Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi'ne bağışlandı.

Merhum Mehmet Şendal

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Kutlu, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Arabacı, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Fahrettin Demirci, Konya eski milletvekili Mustafa Kabakcı ve aile dostları, kitapların bulunduğu Selahattin Kürşad Şendal’ın Meram ilçesindeki evini ziyaret etti. Ziyarette kitapların teslim alınmasının ardından Selahattin Kürşad Şendal’a teşekkür belgesi takdim edildi.

Kitapların tesliminde konuşan Kürşad Şendal, “Rahmetlinin çocukluğundan beri kitaba, vatana, millete olan aşkı, İslam’a olan sevdası kendisini araştırmacılığa yönlendirmiş. Gençliğinden itibaren muhtelif dergi ve gazetelerde devlet memuru olduğu için mahlas isimlerle yazılar yazdı. Genç nesle ve onların yetişmesine önem verdi. Vefatından önce kitaplarını üniversiteye bağışlamamı istedi benden. Bu isteğini yerine getirmek üzere bizler de kitaplarını Necmettin Erbakan Üniversitesi'ne bağışlamış olduk. Çeşitli türlerde yaklaşık 4 bin kitap ve belgeyi bağışladık. İnşallah üniversitede yetişecek olan öğrencilerimiz için, vatanımız, milletimiz için faydalı olur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER