Vikingleri bilene kadro hazır!

Çorum Hitit Üniversitesi, doktor öğretim üyesi kadrosuna, Vikingler hakkında çalışması olanları alacağını duyurdu

Vikingleri bilene kadro hazır!

CiddiGazete- Çorum Hitit Üniversitesi, Resmi Gazete'ye verdiği iş ilanında, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için, "Ortaçağ tarihi bilim dalında doktora yapmış olmak ve Vikinglerin Hıristiyanlık öncesi yaşamı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak" şartı koydu.

Üniversite'nin öğretim ilanına koyduğu adayı tanımlayan "Vikinglerin Hıristiyanlık öncesi yaşamı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak" şartı, kişiye özel ilan tartışmalarını da beraberinde getirdi.

DAHA ÖNCE DE KİŞİYE ÖZEL İLAN VERİLMİŞTİ

Hitit Üniversitesi rektörlüğü, spor yönetimi bölümü yerleşkesinin bulunduğu Çorum’un Bayat ilçesinde yüzme tesisi bulunmamasına rağmen "2. kademe yüzme antrenörlüğü belgesine sahip olmak" şartıyla "kişiye özel" denebilecek bir kadro ilanı açmıştı.

Rektörlük ilk olarak 2 Aralık 2019 tarih ve 30966 sayılı Resmi Gazete’de bir ilan yayınlamıştı. İlanda, "spor bilimleri fakültesi veya beden eğitimi ve spor yüksekokulu lisans mezunu olmak ve beden eğitimi spor anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak" şartı aranmıştı.

İddialara göre, ilanda kadroya alınmak istenen T.Ö.’nün sınava girmeye hak kazanamadığı belirtildi.

Bunun üzerine rektörlük, 20 Aralık 2019 tarihli ve 30984 sayılı Resmi Gazete’de ikinci bir ilan yayınladı. Bunda ilkine ek olarak "belgelendirmek kaydıyla 2. kademe yüzme antrenörlüğü belgesine sahip olmak" şartı eklenmişti.

Bölüme ait yerleşkenin bulunduğu Bayat ilçesinde yüzme tesisi bulunmadığı, bölümde de yüzmeyle ilgili bir dersin olmadığı kaydedilmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 21:52
YORUM EKLE