YÖK'ten sanal tercih fuarı

Üniversite tercihi yapacak adaylar üniversiteleri sanal fuarda tanıyabilecek. 200 üniversitenin katılımıyla yapılacak fuar bugün başlıyor

YÖK'ten sanal tercih fuarı

CiddiGazete- Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylar için üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına amacıyla 4-7 Ağustos tarihlerinde sanal fuar düzenliyor.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, sanal fuar ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Saraç açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

1- Sevgili öğrenciler, öncelikle Yükseköğretim Kurumları Sınavında göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bugünlerde program ve üniversite tercihi bağlamında geleceğiniz açısından önemli bir karar verme sürecindesiniz.

2- İçinde bulunduğunuz şartları da dikkate alarak, üniversite tercihi yapacak adaylarımıza bu süreci kolaylaştırmak için “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020” adıyla üniversitelerimizi dijital platformda size tanıtmak amacıyla bir fuar düzenleyeceğiz.

3- YÖK çatısı altında, 200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilecek Sanal Fuarda, okumak istediğiniz üniversite ile ilgili merak ettiğiniz hususları canlı sohbet ortamında üniversitelerimizin yetkililerinden öğrenebileceksiniz.

4- Bu Fuarın, tercih sürecinizi kolaylaştıracağına, daha doğru bir program ve üniversite tercihi yapabilmenize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yapacağınız tercihin size, ailenize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 12:03
YORUM EKLE