YTÜ'de yemeğe zam yapıldı

İstanbul Üniversitesi yemekhanesine yapılan fahiş zammın ardınan Yıldız Teknik Üniversitesi yemekhanesinde de yemek ücretlerine zam yapıldı

YTÜ'de yemeğe zam yapıldı

CiddiGazete

İstanbul Üniversitesi'nde öğrenci yemeklerine yapılan zammın ardınan Yıldız Teknik Üniversitesi yemekhanesinde de yemek ücretlerine zam yapıldı. YTÜ öğrencileri zamlara tepki gösterdi.

İstanbul Üniversitesinde geçen hafta yaşanan yemekhane zammının ardından bir zam haberi de Yıldız Teknik Üniversitesi'nden geldi. Yeni yılın ilk genel kurul toplantısında alınan karara göre, öğrenci yemeği 2 liradan 2,25 liraya, kartsız yemek ücreti ise 8 liradan 11 liraya yükseltildi. Önceki eğitim döneminin sonunda Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı yemekhane menülerinin yayımlanmasını teknik bir arıza sebebiyle durduğunu açıklamış ve hemen ardından okuldaki yemek kalitesi düşmüştü. Aksaklığın giderilmesi için çalışmalara başlandığının duyurulmasına rağmen sorun giderilmemişti.

Son dakika haberine göre; İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, gece saat 01.02'de yaptığı açıklamada, yemek ücretlerine yapılan zammı geri çektiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 05:05
YORUM EKLE