Yüz yüze eğitim nasıl olacak?

Millî Eğitim Bakanı Selçuk, “Riske girmeden, sadece bilimin verileriyle hareket ederek okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararlılığımız devam ediyor” dedi

Yüz yüze eğitim nasıl olacak?

CiddiGazete- Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Edirne Kırkpınar Spor Lisesi’nde düzenlenen ‘Eğitim Yatırımları Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Edirne'de bugün 6 okul ve 156 tasarım beceri atölyesinin açılışını yapacaklarını ifade eden Selçuk, “Eğitim uygulamadır, atölyedir, tecrübedir, deneyimdir ve yaşantıdır. İşte bu 156 atölye özellikle öğrencilerin becerilerini geliştirerek, çocukların hayatını çok zenginleştirecektir. Öğrencilerin kişiliklerini geliştirme, meslekleri tanıma konusunda da çok büyük mesafe almasını sağlayacaktır” dedi.

PEYDERPEY AÇILACAK

Okulun çocukların sosyalleşmesinde ve şahsiyetlerinin gelişmesinde etkisinin yadsınamayacağını belirten Selçuk, “Bu çerçevede sağlık anlamında herhangi bir riske girmeden, sadece bilimin verileriyle hareket ederek okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararlılığımız devam ediyor. Uzaktan eğitim yüz yüze eğitimden daha meşakkatlidir, daha zordur. Bu zorluğu gönülden destek vererek yukarıya taşıyan arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, açılış töreninin ardından Edirne’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 12:12
YORUM EKLE