'1 Milyon İstihdam' kayıtları başladı

Nureddin Nebati, bilgi teknolojileri alanında ihtiyaç duyulan insan kaynağına ulaşmak için ‘1 Milyon İstihdam’ projesine kayıtların başladığını duyurdu

'1 Milyon İstihdam' kayıtları başladı

CiddiGazete- Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bilgi teknolojileri alanında ihtiyaç duyulan insan kaynağına ulaşmak isteyen işverenlerin, “1 Milyon İstihdam” projesine kaydolmaya başladığını duyurdu.

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Hızla gelişen Bilgi Teknolojileri, yatırımlarda ve işletmelerde verimliliği artırarak iktisadi kalkınmanın bir parçası haline gelmiştir.

Bilgi teknolojilerinin farklı alanlardaki etkinlik, yenilik ve rekabet potansiyeli şirketlerin bu alanda yetişmiş insan gücüne olan ihtiyacını her geçen gün artırmaktadır.

İstihdam odaklı büyümeyi hedeflediğimiz politikalarımız ile uyumlu “1milyonistihdam” projemiz kapsamında işverenlerimiz, Bilgi Teknolojileri alanında ihtiyaç duyduğu insan kaynağına ulaşmak için projemize kaydolmaya başlamıştır.

Projeye kaydolarak istihdama katkı sağlayan işverenlerimize teşekkür eder, bu alanda kariyer sahibi olmayı hedefleyen vatandaşlarımıza eğitim ve işe alım süreçlerinde başarılar dileriz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2022, 16:09
YORUM EKLE