Albayrak'tan 'İstihdam Kalkanı' toplantısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı “İstihdam Kalkanı” paketiyle ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, işçi ve işveren temsilcileriyle bir araya geldi

Albayrak'tan 'İstihdam Kalkanı' toplantısı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı "İstihdam Kalkanı" paketiyle ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ev sahipliğinde bugün bir toplantı yapıldı. Toplantıya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) ve HAK-İŞ temsilcileri katıldı.

Habertürk’ün aktardığına göre, 3 saat süren toplantıda, “İstihdam Kalkanı” paketiyle ilgili çalışma hayatının tüm tarafları dinlendi. İşçi ve işveren temsilcilerinin görüş ve önerileri alınırken, yapılmak istenen çalışmayla ilgili taraflara bilgi verildi.

‘NORMALLEŞME DESTEĞİ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son kabine toplantısının ardından kamuoyuna duyurduğu pakete göre, normalleşme sürecinde istihdamı destekleyecek adımlar atılacak.

İşten çıkarma yasağı 3 ay daha devam edecek.

Ocak 2019-Nisan 2020 arasında işsiz kalan vatandaşların, yeniden istihdama katılmaları sağlanacak.

Ekonomik faaliyetlerin azalması nedeniyle kısa çalışmaya geçen işverenlerin normal çalışma düzenine geçmesi halinde "normalleşme desteği" verilecek.

25 yaş altı gençlerin ve 50 yaş üzerinde olanların istihdamı için kolaylıklar getirilecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 18:25
YORUM EKLE