Bankalar mevduat faizlerini artırdı

TCMB ve BDDK'nın bankalarla gerçekleştirdiği ekonomide normalleşme ve değerlendirme toplantısından sonra bankalar mevduat faizlerini artırdı

Bankalar mevduat faizlerini artırdı

CiddiGazete- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), ekonomide normalleşme ve değerlendirme toplantısında dün akşam bazı banka genel müdürleri ile bir araya geldi.

Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) toplantı sonrası yaptığı açıklamada, büyümenin istikrar içinde sürdürülmesi ve ekonomik faaliyetlerin finansmanına bankacılık sektörünün sağlıklı olarak katkı vermeye devam etmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda katılımcıların işbirliği mesajı verdiği ifade edildi.

Bloomberght’nin aktardığına göre, TCMB Başkanı Murat Uysal'ın likidite yönetimi ve fonlama politikasına yönelik bilgilendirmede bulunduğu vurgulandı. Yapılan görüşmeler ve işbirliği mesajlarının ardından bugün bankaların faiz oranlarını güncellediği görüldü.

10 gün öncesine kadar bankaların ortalama TL mevduat faizleri yüzde 8.50, dolar mevduat faizleri yüzde 0.75 - 1 arasındaydı. Bugün bazı bankalar mevduat faiz oranlarını güncellemeye başladı.

GARANTİ BANKASI

TL MEVDUAT FAİZİ %9,50
USD MEVDUAT FAİZİ %0,25
KONUT KREDİ FAİZİ %1,05

DENİZBANK

TL MEVDUAT FAİZİ %9
USD MEVDUAT FAİZİ %0,70

AKBANK

TL MEVDUAT FAİZİ %9
USD MEVDUAT FAİZİ %1,25

VAKIFBANK

TL MEVDUAT FAİZİ %10,50
USD MEVDUAT FAİZİ %2,25

QNB FİNANS

TL MEVDUAT FAİZİ %9,80
USD MEVDUAT FAİZİ %1,10
KONUT KREDİ FAİZİ %1,25

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 19:25
YORUM EKLE