Baykar'dan kripto para ve borsa açıklaması

Baykar'ın adını kullanarak kripto para, borsa ve benzeri yatırım alanlarında faaliyet gösteren internet sitelerine ilişkin şirketten açıklama geldi

Baykar'dan kripto para ve borsa açıklaması

CiddiGazete- Türkiye'nin milli İHA ve SİHA'larını geliştiren ve dünyaya da ihraç eden Baykar’ın Twitter hesabından, firmalarının isim haklarını kullanarak oluşturulan ve kendilerine ait olmayan kripto para, borsa ve benzeri yatırım alanlarındaki girişimlere ilişkin açıklama yayımlandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Firmamızın ismi olan Baykar, Bayraktar adıyla milli ve özgün olarak geliştirdiğimiz İHA sistemleri ve firma yöneticilerimiz adına kripto para, borsa ve benzeri yatırım alanlarında tarafımızdan yapılan herhangi bir girişim bulunmamaktadır.

İnternette ‘www.bayraktartb2.com’ adresi altında ve çeşitli sosyal medya mecralarında aynı ismi kullanarak başlatılan sözde kripto para girişimi ile firmamızın hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.

Tarafımıza ait isimleri kullanan girişimlerin hepsi hukuken sorunlu, bizleri seven, güvenen insanları aldatmaya yöneliktir.

Adımızı kullanan tüm girişimlere karşı hukuki süreçleri başlattığımızı ve tespit ettikçe hukuk önünde hakkımızı aramaya devam edeceğimizi bildiririz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2022, 17:41
YORUM EKLE