Benzin ve motorine zam geldi

Benzin ve motorin fiyatlarına bu gece yarısından geçerli olmak üzere zam yapılacağı öğrenildi

Benzin ve motorine zam geldi

CiddiGazete- Petrol fiyatlarının ve dolar kurunun artması, akaryakıtta zam olarak vatandaşa yansımaya devam ediyor.

Akaryakıt sektörü kaynaklarının aktardığına göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatı benzinde 1 lira 68 kuruş, motorinde 1 lira 59 kuruş zamlanacak.

YENİ FİYATLAR NE OLACAK?

Bu geceki zamla birlikte, İstanbul'da bir litre benzinin fiyatı 19,78 TL'ye, bir litre motorinin fiyatı 22,22 TL'ye yükselecek.

Benzinin litresi Ankara'da 19,88 TL’ye, İzmir'de 19,90 TL'ye, motorinin litresi ise Ankara'da ve İzmir'de 22,33 TL'ye yükselecek.

PETROL FİYATLARINDA ARTIŞ SÜRÜYOR

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, Rus petrolüne yaptırım kararı alma konusunda anlaşamadı. Ancak arz endişelerinin sürmesi, bazı Avrupa ülkelerinin yaptırım konusunda ısrar etmesi ve Suudi Arabistan'da petrol tesislerine gerçekleştirilen saldırı nedeniyle petrol piyasasında fiyatlar bugün de yükseldi.

Rusya'ya yönelik ambargo haberlerinin ardından ABD tipi ham petrol 119 doları görürken, Brent petrol de 115 doları test etti.

AB'DEN AÇIKLAMA

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell tarafından yapılan açıklamada, AB liderlerinin Rusya'ya petrol ambargosu konusunda karar vermediğini ancak yeni yaptırımların geleceğini söyledi.

Borrell, AB ülkelerinin dışişleri ve savunma bakanları ile yapılan ardından yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle Moskova'ya getirilen yaptırımların süreceğini ancak bu hafta içerisinde yeni bir paketin kabul edilmeyeceğini belirtti. Rusya'ya petrol ambargosu uygulanması konusunda ise Borrell, ilginç tartışmaların yaşandığını ancak bir karar alınmadığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2022, 07:12
YORUM EKLE