Bill Gates’ten Bitcoin uyarısı

Dünyanın en zengin insanlarından Bill Gates, Elon Musk'ın Bitcoin yatırımlarıyla ilgili olarak, “Eğer Elon kadar paranız yoksa dikkatli olmakta fayda var” dedi

Bill Gates’ten Bitcoin uyarısı

CiddiGazete- Microsoft şirketinin kurucularından Amerikalı girişimci, yazılımcı, yazar, yatırımcı ve iş adamı Bill Gates, ‘Küresel Felaketten Nasıl Kaçılır’ isimli yeni kitabının tanıtımı için Bloomberg kanalına konuk oldu.

Bill Gates, programda kendisine yöneltilen, “Elon Musk, Tesla’nın 2020 yılında sattığı bütün araçlardan daha çok parayı Bitcoin’e yatırım yaparak kazandı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz” sorusuna şu cevabı verdi:

‘BİTCOİN, ELON İÇİN UYGUN’

“Elon’un tonlarca parası var ve bu konuyu biliyor. Bitcoin’in yükselip alçalmasıyla ilgilenmiyorum. Fakat çok parası olmayıp bu işe girmeye çalışanlar beni endişelendiriyor. Bitcoin, Elon için uygun. Bitcoin konusuna çok üstten bakmıyorum ama eğer Elon kadar paranız yoksa dikkatli olmakta fayda var.

DİJİTAL PARA İYİ BİR ŞEY’

Biz bir çıktısı olan şeylere yatırım yapıyoruz. Bitcoin çok enerji harcıyor, üstelik kimliğinizi belli etmeden anonim işlem yapabiliyorsunuz ve yaptığınız işlem geri alınamıyor. Gates Vakfı olarak dijital para birimine yatırım yapıyoruz biz de. Fakat bizimkinde kimin ne yaptığı belli oluyor. Dijital para iyi bir şey.”

YORUM EKLE