Cengiz'e 49 milyon lira teşvik

AKP'li işadamı Mehmet Cengiz, Rize'de açılışı yapılan Ricosta Otel için 49 milyon 630 bin lira "teşvik", ayrıca yüzde 70 de vergi indirimi aldı

Cengiz'e 49 milyon lira teşvik

CiddiGazete- AKP’ye yakın işadamlarından, kamuoyunda millete karşı sinkaflı küfrüyle hatırlanan Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Holding'e ait 5 yıldızlı Ricosta Otel, Rize'de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı.

138 oda, 300 yatak kapasiteli otelin 160 milyon lira yatırım ile gerçekleştiğini söyleyen Ricosta Otel Genel Müdürü Necdet Vural, bölgedeki önemli bir boşluğu dolduracaklarını belirterek, “Sadece Rize için değil, bölgesel olarak da tercih edilen bir tesis olacağız" dedi.

Öte yandan otel için hükümet para musluklarını açtı.

29 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, o yıl ekim ayında 9'u komple yeni otel yatırımı, 3'ü de renovasyon olmak üzere 12 turizm projesi için yatırım teşvik belgesi düzenlendi.

En büyük yatırım teşvik belgesini alan yatırım ise 49 milyon 630 bin lira ile Cengiz İnşaat'ın oldu.

Teşvik belgesine göre Cengiz Holding'e faiz desteği, KDV istisnası ve yüzde 70 vergi indiriminin yanı sıra 6 yıl boyunca da sigorta primi işveren desteğinden yararlanacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 11:34
YORUM EKLE