Elon Musk’tan Bitcoin ve Dogecoin açıklaması

Sosyal medya mesajlarıyla kripto para piyasalarını etkilemeyi sürdüren Elon Musk’ın eleştirdiği Bitcoin düşerken, pozitif açıklamalar yaptığı Dogecoin yükseldi

Elon Musk’tan Bitcoin ve Dogecoin açıklaması

CiddiGazete- Tesla ve SpaceX'in patronu, milyarder iş insanı Elon Musk, kripto para piyasalarında yankı uyandıran mesajlar paylaşmayı sürdürüyor.

Perşembe günü çevreci nedenlerle Bitcoin'i eleştiren ve Tesla'da Bitcoin ile ödeme alma planlarının askıya alındığını duyuran Musk, yine çevreci nedenlerle Bitcoin'i eleştiren paylaşımda bulundu.

Son paylaşımında Musk kendisinin kripto paraya fazlasıyla inandığını fakat özellikle kömür gibi fosil yakıtların büyük ölçüde kullanımına yol açmaması gerektiğine dikkat çekti.

Musk daha önce yaptığı bir paylaşımda Cambridge Üniversitesi'nin Bitcoin madenciliğinin elektrik kullanımına ilişkin grafiğine vurgu yapmıştı.

DOGECOIN İÇİN POZİTİF MESAJ

Bitcoin için eleştirilerine devam eden Musk, başka bir Twitter mesajında ise Dogecoin ile işbirliğine işaret eden pozitif bir açıklamada bulundu.

Musk, Dogecoin geliştiricileriyle birlikte etkin işlem sistemi geliştirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Dogecoin, kripto para borsası Coinbase ve Tesla CEO'su Elon Musk haberlerinin etkisiyle sert yükseldi.

Gelişmelerin etkisiyle Dogecoin'deki kazanç yüzde 25'in üzerine çıktı.

Bitcoin yüzde 4'e yakın düşüşle 48.995 dolar seviyelerinde seyrederken, Ethereum ise yüzde 4,5 değer kaybıyla 3.806 dolardan işlem gördü.

ABD'de geçen ay halka arz edilen kripto para borsası Coinbase, Dogecoin'in borsasında alım satıma açılacağını duyurdu.

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Dogecoin'in altı ile sekiz hafta içerisinde borsada yer alması planlarının olduğunu söyledi.

KAYNAK: BLOOMBERGHT

YORUM EKLE