Emeklinin umudu temmuza ötelendi

Parasızlıktan bayram ikramiyelerine zam yapamayan hükümet, emeklinin mağduriyetini değil, öfkesini dindirmek için harekete geçti

Emeklinin umudu temmuza ötelendi

CiddiGazete- Emekliye enflasyonun çok altında zam yapan, bayram ikramiyelerini sembolik olarak bırakan hükümet, 12 milyon emekliye şirin görünmek için adeta takla atmaya başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, her altı ayda bir kanunen yapılması gereken zammı havuz medyasıyla birlikte "müjde" diye pazarlamaya çalıştı.

Temmuz ayında zaten otomatik olarak yapılacak zammı şimdiden "müjde" diye açıklayıp, emeklinin ikramiye öfkesini dindirmeye çalışan Vedat Bilgin, mesajını yine yandaş medya üzerinden verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, A Haber'e yaptığı açıklamada, "Temmuz ayında bir sürprizimiz olacak, en düşük emekli maaşı artacak. Ayrıntıları 1 Mayıs'ta açıklayacağım" ifadelerini kullandı.

EMEKLİYE ZAM YÜK OLUR!

Emekli bayram ikramiyesinin 27-28-29 Nisan tarihlerinde hesaplara yatacağını da hatırlatan Bilgin, "Bin 100 liralık ikramiyeyi biz 400 lira artırmış olsaydık bunun tek seferde maliyeti 10 milyar lira olacaktı ve sadece tek seferlik bir uygulama olacaktı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2022, 04:30
YORUM EKLE