Giyim devinden iflas başvurusu

Tailored Brands, coronavirüs salgınına yenik düştü. Dev şirket, iflas erteleme başvurusunda bulunurken, 500 mağazasını kapatma kararı aldı

Giyim devinden iflas başvurusu

CiddiGazete- Dünyaca tanınmış ABD’li giyim markası Men’s Wearhouse de dahil olmak üzere birçok önemli tekstil markasını barındıran Tailored Brands, coronavirüs salgınına yenik düştü. Dev şirket iflas erteleme başvurusunda bulunurken, 500 mağazasını kapatma kararı aldı.

Tailored Brands’den yapılan açıklamada üst düzey alacaklıların yüzde 75’i ile anlaşma sağlandığı belirtildi. Bu sayede borcun 630 milyon dolar azalacağı kaydedildi. Güney Teksas Bölge Mahkemesi, şirketin varlıklarını ve yükümlülüklerini 1 milyar dolar ila 10 milyar dolar arasında listeledi.

Tailored Brands, daha önce açıklanan plana sadık kalınarak iş gücünün yüzde 20 azaltılacağını, internet satışlarına ağırlık verilerek 500 mağazanın kapatılacağını duyurdu. Şirket, sahibi olduğu Men’s Wearhouse, Jos. A. Bank, Moores Clothing for Men ve K&G Fashion Superstore markalarının müşterilere hizmet vermeye devam edeceğini de açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 19:20
YORUM EKLE