Halkbank'ta dolar 3,72 TL!

Halkbank'ın internet sitesinden döviz kurlarını takip edenler büyük şaşkınlık yaşadı. Gece 22.45 sularında dolar 3,72'yi, euro ise 4,32'yi gösterdi. Sistem bir süre bu fiyatlardan döviz alımına izin verdi

Halkbank'ta dolar 3,72 TL!

CİDDİGAZETE

Halkbank'ın resmi internet sitesinden döviz kurlarını takip edenler bu gece büyük şaşkınlık yaşadı. Sitede dolar 3,72, euro ise 4,32'den satıldı. Halkbank müşterileri bir süre bu fiyatlardan döviz alım-satım işlemi yaptı. 22.45 sularında yaşanan skandala yaklaşık yarım saat sonra el konuldu ve Halkbank'ın internet sitesi erişime kapatıldı.

Daha sonra Halkbank'ın resmi sosyal medya hesaplarında olayla ilgili bilgilendirme mesajı yayınlandı. Birçok haber sitesi Halkbank'tan reklam aldığı için haberi görmezden geldi. Skandalla ilgili Halkbank Genel Müdürlüğü'nden şu açıklama yapıldı:

Kamuoyuna duyuru

Bankamızın internet sitesinde, gerek bilgilendirme amaçlı gerekse alım-satıma esas olarak yayınlanan döviz kurlarının sisteme aktarılmasında kullanılan dış kaynaklı 3. parti bir yazılımda meydana gelen sistemsel ve operasyonel bir hata nedeniyle, 31 Ağustos 2018 günü akşamı piyasa kapanışı sonrasında, kısa bir süre için, bankamız döviz kurları olması gerekenden farklı olarak yayınlanmış ve internet şumesi üzerinden hatalı kur seviyelerinden kısıtlı sayıda işlem yapılabilmiştir. Söz konusu işlemlere derhal müdahale edilerek, müşterilerimizin ve bankamızın zararına hiçbir şekilde sebebiyet verilmemiştir. Konuyla ilgili gerekli tedbirler alınmış olup, kontrol süreçleri sonrasında sistemimimiz normal işleyişinde döviz alım-satım işlemlerine tekrar açılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Bazı vatandaşlar dün gece, Halkbank'tan 3.85'ten satın aldıkları dolarların dekontlarını sosyal medyadan paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 11:31
YORUM EKLE