İhlaszedeleri 'FETÖ'cu ilan ettiler!

Muhafazakar vatandaşlardan topladıkları paraları yargı kararına rağmen 19 yıldır geri vermeyen İhlas Holding, hak talebinde bulunanları sahip olduğu medya organlarından "FETÖ'cu" ilan etti

İhlaszedeleri 'FETÖ'cu ilan ettiler!

İhlas Finans’a kaptırdıkları paralarını 19 yıldır alamayan mudiler, İhlas Holding'e ait TGRT kanalında FETÖ’cu ilan edildi! İhlaszede temsilcisi Fatma Şirin, Paramızı vermeyen Mücahit Ören, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminden iki gün önce attığı, 'Ankara’yı ayağa kaldıracağımız gün çok yakın' mesajının hesabını versin" dedi

TGRT Haber'de yayınlanan Medya Kritik programında, kripto Fuat Uğur ve Cem Küçük, patronları Mücahit Ören'in 19 yıldır paralarını ödemediği on binlerce İhlaszedeyi FETÖ'cü ilan etti. Bu iddiaya isyan eden İhlaszedeler Platformu Başkanı Fatma Şirin, “Mağdurlar haklı olarak paralarının ödenmesini talep ediyor. Hem mağdur olup, hem de FETÖ'cü olmakla suçlanıyoruz” dedi.

“İHLAS'IN İÇİNİ ÖREN BOŞALTTI”

Şirin, İhlas Finans'ın içinin İhlas Holding'in patronu, ABD vatandaşı Ahmet Mücahit Ören tarafından boşaltıldığını, tüm bunların ise banka murakıp raporları, SPK raporları, BDDK'nin kararı, Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi hükmü ve Yargıtay kararında bulunduğunu hatırlattı. Şirin sözlerini şöyle sürdürdü:

“PARASI YOKSA İFLASINI VERSİN”

“Hukuki gerçekler ortada. İhlas Finans'ın FETÖ tarafından batırıldığı iddiası tamamen yalandır. Mağdurların kâra ve zarara ortak olmuş olmaları, paralarının ödenmeyeceği anlamına gelmez. BDDK tarafından kuruma bütün borçlarını ödemesi gerektiği 10.02.2001 tarih ve 171 sayılı kararla tebliğ edildiği halde, kurum borçlarını ödemediği gibi tasfiyeyi de durdurmuştur. Kurumun herhangi bir nedenle ödememek gibi bir lüksü yoktur. İhlas'ın aktiflerinin borçlarını ödemeye fazlasıyla yettiği de açıktır. Ödeme güçlüğü var ise de iflasını mahkemeye bildirmelidir.”

Şirin, Mücahit Ören'in babası Enver Ören'in sağlığında mudilerin paralarını kendi şirketlerine aktardığını ve bu parayla konut yaptıklarını söylediğini belirtti. Fatma Şirin, bunun fotoğraflı ve belgeli olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:

14 TEMMUZ'DAKİ MAİL

“Ahmet Mücahit Ören'in darbe teşebbüsünden iki gün önce attığı mail ortadadır. Borçlarını ödememiş olmanın paniği içerisinde tarafımıza FETÖ iftirası atmaları gerçek dışı bir beyanattır. Konu ile ilgili yasal haklarımız en geniş anlamda mahfuzdur.”

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84