Kurbanlıklara şok fiyat

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, besicilerin elinde kalan kurbanlıkların Et ve Süt Kurumu tarafından kilosu 15 liradan alınacağını duyurdu. Kurbanlıklar bayramda ortalama 22 liradan satıldı

Kurbanlıklara şok fiyat

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, besicilerin elinde kalan kurbanlıkların Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacağını duyurdu. Bayram boyunca satışları izlediklerini belirten Pakdemirli, "Elde fazla bir stok yok gibi gözüküyor. Benim gördüğüm kadarıyla besicimiz de vatandaşımız da memnun ayrıldı. Bugünden itibaren elinde hayvanı kalan üreticilerimiz Et ve Süt Kurumu'na başvurup canlı hayvanını getirecek ve kilosu üzerinden paralarını peşin olarak alabilecek" dedi.

Pakdemirli, Et ve Süt Kurumu tarafından alınacak kurbanlıkların fiyatlarını da şöyle açıkladı: "Elde kalan 400 kilogram üzeri canlı erkek sığırı kilogramı 15 liradan, toklu küçükbaşı 14 liradan alacağız."

Kurban bayramı için hayvan pazarlarında büyükbaşlar kilosu ortalama 22 liradan satıldı. Besiciler, Bakan'ın açıkladığı 15 liralık fiyatın çok düşük olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER