McDonald’s’tan tarihi satın alma

McDonald’s, 20 yıllık tarihinin en büyük satın alımını akıllı menüler için yaptı. Restoran zincirinin bu satın alma için 300 milyon dolar harcadığı aktarılıyor

McDonald’s’tan tarihi satın alma

Dünyanın en büyük restoran zincirlerinden biri olan McDonald’s, geçtiğimiz günlerde teknoloji şirketi Dynamic Yield’i satın aldığını duyurdu. Henüz resmi rakamlar paylaşılmasa da restoran zincirinin bu satın alma için 300 milyon dolar harcadığı, bu bağlamda ise şirket tarihinin en büyük hamlesini gerçekleştirdiği aktarılıyor.

Dünya Halleri’nden Mehmet Çevik’in Bloomberg’ten aktardığı habere göre, potansiyel müşteriler ile iletişim noktalarında firmalara, yapay zekadan destek alan dijital öneri panoları geliştiren Dynamic Yield’in McDonald’s bünyesine katacağı fayda da birebir aynı olacak. Öyle ki McDonald’s bu satın alma ile hava durumuna göre müşterilerine kahve ya da dondurma önerisinde bulunacak, günün saatine göre ise kahvaltı menülerini ya da burger menülerini ön plana çıkaracak.

İlk etapta otomobilden sipariş noktalarında faaliyete girecek proje gayet basit gibi görünse de McDonald’s, daha sonra bu teknolojiyi mobil sipariş platformuna da entegre edecek.

Çapraz menü oluşturma imkanı da sunacak yeni hizmet sayesinde müşterilerin eğilimleri bir bir takip edilmiş olacak.

McDonald’s bu projeye ilk etapta ABD’de başlayacak, 2019’un ardından ise dijital ekranlar faaliyet gösterilen diğer ülkelerde müşterilerin hizmetinde olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER