Patronlardan düşük ücret tehdidi

Türkiye Patronlar Platformu Başkanı Başaran: “Dünyada ve Türkiye’de birçok insan işsiz kalacak. İşini muhafaza edenler ise daha düşük ücretlerle çalışmak zorunda kalacaklar”

Patronlardan düşük ücret tehdidi

CiddiGazete- Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı, Türkiye Patronlar Platformu (TPP) ve Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, coronavirüs salgınının küresel ekonomiye etkilerini değerlendirdi.

Koronavirüs salgınının başlattığı daralma, 1930 Buhranı’ndan sonraki en büyük daralma olacak” diyen Başaran şunları kaydetti:

“Bu yıl küresel ekonomide salgın nedeni ile yüzde 3 daralma bekleniyor. Bu, 1930’daki Büyük Buhran’dan sonra dünya ekonomisindeki en büyük daralma olacak. Başta turizm ve ulaşım olmak üzere birçok sektörde küçülme yaşayacağız. Sosyal ve ekonomik düzen görülmedik şekilde bozulacak. Kişi başı gelirler tüm ülkelerde düşecek.

Gelişmekte olan ülkelerde ise resesyon yaşanması bekleniyor Dünyada ve Türkiye’de birçok insan işsiz kalacak. İşini muhafaza edenelr ise daha düşük ücretlerle çalışmak zorunda kalacaklar. Tüm göstergeler bu acı tablonun kaçınılmaz olduğunu ortaya koymaktadır.”

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 20:46
YORUM EKLE