Prens geldi, dolar düştü

Veliaht Prens Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın Türkiye'ye gelişi ve doğrudan yatırım anlaşmaları yapılacağı haberleri üzerine dolar 11.70'in altını gördü

Prens geldi, dolar düştü

CiddiGazete- Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'ye resmi ziyarette bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ankara'da yapılacak görüşmelerde, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

ZİYARETİN ETKİSİ

Veliaht Prens’in Türkiye ziyaretinin ilk etkisi döviz kurları üzerinde görüldü.

Sözcü'nün aktardığına göre, Bloomberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Veliaht Prens’in arasında iki ülke arasında farklı alanlarda anlaşmalar imzalanacağını, Abu Dabi Kalkınma Holdingi (ADQ) ile iki Türk şirketi arasında anlaşma olacağını yazdı.Bu haberle birlikte döviz kurlarındaki düşüş hızlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Salı günü gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalardan sonra 11.20’den 13.45 çıkan dolar/TL bugün 11.70’in altı görüldü. Dün 15.16’ya kadar yükselen euro/TL’de 13.02 seviyesi görüldü.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 16:26
YORUM EKLE