Rıdvan Dilmen'den asgari ücret açıklaması

Hollanda-Türkiye maçının ardından kullandığı, “Bugün asgari ücretli çalışan milyonlarca insan var. 8 bin liraya çalışan insanlar var" sözleriyle tepki çeken Rıdvan Dilmen açıklama yaptı

Rıdvan Dilmen'den asgari ücret açıklaması

CiddiGazete- Hollanda-Türkiye maçının ardından TRT'de açıklamalarda bulunan spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'in "Ben hiçbir parayı küçümsemem. Bugün asgari ücretli çalışan milyonlarca insan var. 8 bin liraya çalışan insanlar var" sözleri, "Rıdvan Dilmen asgari ücreti 8 bin lira olarak mı biliyor" sorusunu gündeme getirdi ve tepki çekti.

Tepkiler üzerine bugün Twitter hesabından bir açıklama yapan Rıdvan Dilmen şu ifadeleri kullandı:

“Benim dün akşam milli maç sonunda yaptığım yorumun saçma sapan yere çekildiğini şaşkınlıkla okudum! Ülkemizde milyonlarca asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız var (tabii ki bekar, evli, çocuklu farklı olmak üzere).

Ne kadar aldıklarını bilecek kadar, insanımıza saygı gösterebilecek kadar milli bir kişiyim! 8 bin lira konusu alt yapılarda çalışan teknik adamlar için kullandığım cümleydi!! Ne dediğimi gayet iyi bildikleri halde manipüle edildiği için açıklama yapma gereksinimi duydum!!

Şenol Güneş dahil hayatımda kimsenin kazandığı para benim gündemimde olmadı! Olmaz da! Allah herkese önce sağlık, sonra istediği kadar para versin, helalse! ki! Şenol hocanın kazandığı anasının ak sütü gibi helal olsun.

Rabbim de inşaallah asgari ücretin 8 bin lira olduğu günleri görmek nasip etsin. Herkese sevgi, saygılarımla...”

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 14:21
YORUM EKLE