Sendika binası yerine havuzlu villa

Niğde Bor Şeker Fabrikası özelleştirme kapsamında Doğuş Çay'a satıldı. Doğuş Çay fabrikayı devralmadan satışı devretti. Şimdi fabrikadaki sendika binasının yerinde havuzlu bir villa var

Sendika binası yerine havuzlu villa

CİDDİGAZETE

Niğde’de bulunan Bor Şeker Fabrikası da özelleştirme kapsamında satışa çıkmıştı. Fabrikayı ‘hülle’ yoluyla devralan firmanın ilk işi sendika binasını yıkıp yerine havuzlu villa yapmak oldu.

Milli Gazete’de yer alan habere göre, 2018 yılında özelleştirilen fabrika Doğuş Çay’a satıldı. Doğuş Çay fabrikayı devralmadan Dişli ailesine ait DSL İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi’ne devretti. Devir işlemi kamuoyunun tepkisine yol açtı ve ‘hülleli satış’ olarak değerlendirildi.

Olayın kamuoyunda duyulması ile birlikte Özelleştirme İdaresi temmuz ayında fabrikayı ve 625 bin metrekare büyüklüğündeki arazisini yeniden satışa çıkartacağını duyurdu. Ancak bu arada Dişli ailesi arazinin ihaleye çıkartılmayacak kısmında bulunan sendika binasını yıkarak yerine havuzlu bir villa yaptı.

Özelleştirme İdaresi nisan ayından bu yana kullanılmaya başlayan villaya seyirci kaldı. Sendika binasının yıkılıp yerine villa yapılması için ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin kullanıldığı iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 21:10
YORUM EKLE