Tepki geldi THY bilet fiyatlarını indirdi

Ukrayna'ya komşu ülkelerden Türkiye'ye geliş gidişlerde yaklaşık 15 bin lirayı gören bilet fiyatlarına büyük tepki oldu. THY, bilet fiyatı ücretlerini sabitledi

Tepki geldi THY bilet fiyatlarını indirdi

CiddiGazete- Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Ukrayna'ya komşu ülkelerden Türkiye'ye geliş-gidişlerde büyük yoğunluk yaşandı. Talebin arması nedeniyle uçak biletlerinde fiyatlar da inanılmaz rakamlara yükseldi.

Ukrayna'ya komşu ülkelerden Türkiye'ye geliş gidişler tek yönde dün itibariyle yaklaşık 15 bin lirayı gördü.

Vatandaşların "savaş fırsatçılığı yapıyorlar" diyerek eleştirdiği havayollarından THY, bugün geri adım atmak zorunda kaldı ve bilet fiyatlarını sabitledi.

Türk Hava Yolları, Rusya'nın saldırısı sonrası hava sahasının sivil uçuşlara kapalı olması nedeniyle Ukrayna'ya komşu ülkelerden Türkiye'ye dönecek yolcular için "özel ücret" uygulayacağını duyurdu.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ukrayna'ya komşu ülkeler Moldova, Macaristan, Polonya, Bulgaristan ve Romanya'dan ülkemize dönecek vatandaşlarımız, size tanımlanan özel ücret ile biletinizi almak için satış ofislerimize ve havalimanlarındaki ofislerimize başvurunuz" dedi.

THY Basın Müşavirliği'nden elde edilen bilgiye göre bilet fiyatlarının en fazla 220 dolar olacak şekilde sabitlendiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2022, 09:26
YORUM EKLE