Tesettür otele alkol ruhsatı

İzmir’de AKP Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı'nın işlettiği tesis içkili hale getirilirken, haremlik-selamlık uygulaması da kaldırıldı

Tesettür otele alkol ruhsatı

CiddiGazete- İzmir Karaburun'da "İslami otel" konsept değiştirdi. AKP Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı, 2006 yılında kiraladığı oteli "alkolsüz İslami otel" olarak işletmeye başladı. Geçtiğimiz yıla kadar bu konseptte hizmet veren Club Asya Otel'ine bu yıl içki ruhsatı alındı. Tesisin ismi Grand Avcı Otel yapıldı ve içkili hale getirildi.

HAREMLİK- SELAMLIK DÖNEMİ BİTTİ

Otelde, denize girilirken uygulanan haşema ve tesettür mayosu kuralı iptal edildi. Geçen yıla kadar haremlik- selamlık uygulaması yapılan turistik tesisin plajında, kadınlar ve erkekler için ayrılan kumsal birleştirildi. Kadınlar için ayrılan, perde ile örtülü kapalı havuz uygulamasından da vazgeçildi. Otelin işletmecisi Adem Avcı, "Otelimiz uzun yıllar belli bir kesime hitap etmişti. Fakat doluluk açısından zayıf potansiyel ile gidiyordu. Zaten yıllardır değişiklik yapmak aklımızdaydı, bu yıl yaptık, konsepti değiştirdik, oteli herkese açtık" dedi.

Avcı, "Alkolsüz İslami otel sisteminden vazgeçmeniz üzerine partinizden bir tepki aldınız mı?” sorusuna, "Hayır, hiçbir partilimden bir eleştiri ve tepki almadım. Neticede iş adamıyım, ticaret yapıyorum" diye konuştu.

"AKP DÜŞÜŞE GEÇİNCE..."

CHP'li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan da yaptığı değerlendirmede, "Ak Parti iktidarı düşüşte olunca gemiyi önce ilçe başkanı terk ediyor. Ben, bu değişikliği böyle yorumluyorum" dedi. Adem Avcı, oteli kiraladığı 2006 yılında, tesis girişindeki yedi Afrodit heykeline kamuflaj yapması ile de gündeme gelmişti. Otel yönetiminin çıplak ve müstehcen bulduğu heykellerin üzerine alçıya batırılmış tül örtülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, 20:13
YORUM EKLE