THY’yi Kartal İmam Hatip uçuruyor!

Türk Hava Yolları yönetiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da mezun olduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 80'e yakın yönetici bulunuyor

THY’yi Kartal İmam Hatip uçuruyor!

CİDDİGAZETE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan'ın da mezunları arasında bulunduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden (AİHL) mezun olan yaklaşık 80 kişinin Türk Hava Yolları (THY) yönetiminde görev aldığı ortaya çıktı.

Sözcü'den İsmail Şahin'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde danışmanlığını yapan Mehmet İlker Aycı'nın 2015 yılında THY Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başlamasıyla THY'deki dikkati çeken atamalar gerçekleşmeye başladı.

BİLAL ERDOĞAN ETKİSİ

Bilal Erdoğan gibi 1999'da mezun olan Arda Ermut, Yönetim Kurulu Üyesi olurken, yine aynı yıl mezun olan Abdülkerim Çay ve Ahmet Olmuştur THY'de Genel Müdür Yardımcısı, Ebubekir Akgül İnsan Kaynakları Başkanı pozisyonunda çalışıyor. 1993 mezunu Ogün Şanlıer de THY Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Basın Müşaviri Yahya Üstün, Reklam Müdürü Rafet Fatih Özgür de Kartal AİHL mezunu olarak ön plana çıkıyor.

Öte yandan 2019 yılının ilk yarısını 1 milyar lira zararla kapatan THY'nin hisseleri ise son bir yılda yüzde 22 değer kaybetti.

ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ GİBİ

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 1985'te İstanbul'da kurulan ilk Anadolu İmam Hatip Lisesi. İlk mezunlarını 1993 yılında veren okul, 2007'de yeni ve tam donanımlı binalara kavuştu. Kartal AİHL, konferans salonu, kütüphanesi, spor alanları, laboratuvarları, amfisi, cep sineması, galerisi, uygulama camisi ile üniversite kampüslerini andırıyor. Haftanın 6 günü eğitim yapılan ve öğrencilerinin yüzde 70'i yatılı olan kalan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunlarının üniversite sınavlarında aldığı derecelerle uzun yıllardır adından söz ettiriyor.

BÜYÜK DESTEK GÖRÜYOR

İngilizce ağırlıklı eğitim veren Kartal AİHL aynı zamanda öğrenciler Çince, Rusça, Farsça ve Fransızca gibi dilleri öğrenme şansına da sahipler.

2017-2018 öğretim yılından itibaren fen bilimleri ve sosyal bilimler programı uygulamaya hak kazanan okul, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarından büyük destek görüyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 21:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Davut
Davut - 2 yıl Önce

C.başkanımızı takdir etmeniz lazım. O ünv. arkadaşlarını kayırmadı.