CiddiGazete- 14 Mayıs seçimlerinde Elazığ'dan bağımsız adaylığını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan ile Yeniden Refah Partisi Milletvekili adayı Avukat İbrahim Gök adaylıktan çekildi.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ, ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Adıyaman'da yapmış olduğu görüşmenin ardından CHP Elazığ İl Başkanlığı'nda yapılan basın toplantısında adaylıktan çekildiğini açıklayan Özcan, "Sayın Genel Başkanımız bizi çağırdı, 'Bu dönem önemli bir dönem. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğiyle alakalı bir dönem' dedi. Sayın genel başkanımızın aday çalışmaları sırasında çekmiş olduğu sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Gün birleşme günüdür. Birleşe birleşe, vuruşa vuruşa, göğüs göğüse mücadele etme günüdür. Bunu da Elazığ'da biz göstermek zorundayız. Ben parti terbiyesi ve kültürüyle büyümüş, bunu içselleştirmiş bir adamım. Atanmaya her zaman karşıyım ama bu dönem o dönem değil. Size söz veriyorum gelecek dönem bizim partimizde atamayla kimse ne burada ne de başka bir yerde aday olamayacak. Ön seçim isteyeceğim ve bunu sonuna kadar savunacağım" dedi.

"PARTİMİZİN İSMİ DAHİ ANILMAZKEN..."

Yeniden Refah Partisi Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Elazığ 2. sıra milletvekili adayı avukat İbrahim Gök ise milletvekili adaylığından ve partideki görevinden istifa etti. İstifasına ilişkin yazılı açıklama yapan Gök, "1989 yılında Refah Partisi İl Başkan Yardımcısı olarak başladığım siyasi hayatımda bugüne kadar her siyasi platformda bu davanın gür sesi olmaya çalıştım. Milli görüşün ikinci kırk yılının başladığı 2019 yılında bu sürece 2020 yılında dahil olarak aynı heyecanla hizmet etme gayretinde oldum. Bugüne kadar tarafıma tevdii edilen MKYK üyeliği, il sorumluluğu gibi görevleri hakkıyla yerine getirmeye çalıştım. Hünkar mahfili Elazığ’da partimizin ismi dahi anılmaz iken, teşkilatlarımızla birlikte partimizi ve davamızı iddialı bir konuma getirmeyi başardık" ifadelerini kullandı.

"BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATILMIŞTIR"

Elazığ'daki siyasi partilerin milletvekili adaylarında hata yaptıklarını ve Yeniden Refah’ın milletvekili çıkarma şansının yüksek olduğunu belirten Gök, "Milletvekili aday tespitinde ilimizde partimizi iddialı konuma getiren isimler ve bölgesel dengeler göz ardı edilerek adeta seçimi kazanmamak adına büyük bir hayal kırıklığı yaşatılmıştır. Bu hususta etkisi olan isimlerin geleceği olan böylesi bir siyasi hareketin önünü kesme adına ne yazık ki boş durmadıkları, başta genel başkanımız olmak üzere genel merkez yöneticilerini de yanlış yönlendirdikleri görülmüştür. Böylesi bir vebali taşıyabilecek yanlışların içinde olmamak adına bugün itibariyle Yeniden Refah Partisi MKYK üyeliğinden ve milletvekili adaylığından istifa ediyorum. Umulur ki, bu istifamız halen Yeniden Refah Partisi'nin altını oymaya çalışanların fark edilmesine, bundan böyle bu tür yanlışların yapılmasının engellenmesine vesile olur. Bugüne kadar şahsıma ve partime her türlü desteği veren bizi yalnız bırakmayan başta teşkilatımızın fedakar mensuplarına, isimsiz kahramanlarına, hemşehrilerime, dostlarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum. Bundan böyle de her platformda mazlumların ve Elazığ'ın gür sesi olmaya devam edeceğim" diye konuştu.