CiddiGazete- ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın CEO’su Elon Musk, şirketin Bitcoin'i ödeme türü olarak kabul etmeye "büyük ihtimalle" yeniden başlayacağını belirtti.

Musk, katıldığı bir konferansta, Tesla ve SpaceX'in Bitcoin yatırımının yanı sıra kendisinin de kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımları olduğunu ifade etti.

Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enerji kaynaklarına daha fazla geçiş olduğunu belirterek, özellikle Çin'de kullanılmakta olan bir grup kömür santralinin kapatıldığını dile getirdi.

NTV’nin aktardığına göre Musk, "Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük ihtimalle yüzde 50 veya üzerinde olduğunu ve bu oranı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha özen göstermek istiyorum. Eğer öyleyse, Tesla büyük ihtimalle Bitcoin kabul etmeye devam edecek" diye konuştu.

Elon Musk, mayıs ayında Twitter'dan yaptığı bir paylaşımda, çevresel endişeleri gerekçe göstererek Tesla'nın araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını açıklamıştı.