CiddiGazete- Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İyi Parti'nin eski genel başkanı Meral Akşener'in bir araya geldiği görüşmeye ilişkin kulis bilgilerini aktardı.

Nuray Babacan, görüşme sonrası gün yüzüne pek çıkmayan tek anekdot olduğunu dile getirerek Erdoğan'ın Akşener'e "Sizce seçimi neden kaybettik?" diye sorduğunu yazdı.

Babacan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Randevunun zaten diyalogları olan iki liderin özel kalemlerinin organizasyonuyla yapıldığı dile getiriliyor. Bu görüşmeden pek gün yüzüne çıkmayan tek anekdot ise Erdoğan'ın Akşener'e 'Sizce seçimi neden kaybettik?' sorusu olabilir.

Özgür Özel AKP'yi eleştirdi Özgür Özel AKP'yi eleştirdi

Nezaket sözcüklerini geçersek Akşener'in ekonomik krizden başlayıp, emekli ve dar gelirlerinin sorunlarına ilişkin kısa bir perspektif çizdiğini söyleyebiliriz.

"İZLEMEK GEREKİR"

Ancak bu görüşmenin içeriğinden çok, bundan sonrası için ne anlam taşıdığı daha önemli olabilir. Yeni bir Sinan Oğan vakası demek abartılı olabilir ama Erdoğan'ın bundan sonraki süreçte Akşener ve kendisine yakın duranlara, ihtiyaç oldukça başvuracağı anlaşılıyor. Görüşmenin anlamlandırılması için bundan sonraki gelişmelere bakmak gerektiğini söyleyenler çoğunlukta."

Editör: İbrahim KANBUR