Erdoğan: Ziyareti hazmedemediler Erdoğan: Ziyareti hazmedemediler

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim sürecinin ardından 2 Mayıs'ta AKP Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti.

Ziyaret 11Haz1AKP ile CHP genel başkanlarını 18 yıl sonra bir araya getiren 1.5 saatlik görüşmenin ardından siyasette "normalleşme süreci" tartışması yaşandı. Görüşmeden 40 gün sonra bu kez Erdoğan, Özgür Özel'e ziyarette bulundu.

Ziyaret 11Haz2Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı CHP Genel Merkezi'nin girişinde Özgür Özel karşıladı. İki genel başkan daha sonra genel merkezin 12. katındaki makam odasına çıktı.

Fors 11Haz1Görüşmeye 20 dakika kala CHP Genel Merkezi'nin önüne Cumhurbaşkanlığı forsu çekildi.

Ziyaret 11Haz5YİNE TAN VE ELİTAŞ EŞLİK ETTİ

İki genel başkanın yanında ilk görüşmedeki isimler yer aldı. Erdoğan'a AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Özel'e ise CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve eski büyükelçi Namık Tan eşlik etti.

Ziyaret 11Haz4TARİHİ GÖRÜŞMENİN GÜNDEMİ

Özel'in makamında yapılan görüşmede emekli maaşı ve asgari ücrete ara zam, kayyım atamaları, Gezi tutukluları, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi ve tutukluluğunun devamı, Sinan Ateş cinayeti, adalet nöbeti tutan Emine Şenyaşar'ın durumu, Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarının uygulanmaması, öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılması, belediyelerin borçları gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor.

Editör: İbrahim KANBUR