CiddiGazete- Yaklaşık 5 milyon emeklinin "sıfır" zam aldığı Temmuz ayından sonra tepkiler yükseldi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin zam almadığını bilmiyormuş gibi Macaristan dönüşü yaptığı açıklamada, "Emeklilerle ilgili bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız" dedi.

İyi Partili eski vekil istifa etti İyi Partili eski vekil istifa etti

UMUTLAR SÖNDÜ

Emekliler, Meclis'in açılacağı Ekim ayında maaşlarında artış beklerken; Erdoğan bugün yaptığı açıklamayla umutları söndürdü.

AKP'nin il başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle dedi:

- Enflasyonun insanımızın hayatındaki olumsuzlukları giderecek adımları atıyoruz. Otomobil piyasasındaki fiyatlar stabilize oluyor. Emlakta da fiyatlar dengelenecek.

- Faiz fiyat balonu söndükçe milletimiz daha da rahatlayacak.

- Emeklilerimizden gelen serzenişin farkındayız. Gereken adımları yıl sonuna kadar atacağız.

- Üniversiteli genç ve ev hanımlarına verdiğimiz sözlerin arkasındayız, yerine getireceğiz. Seçim Sonuçları ile ilgili muhasebemizi yapıyoruz.

YIL SONUNDA ZATEN ZAM VAR

Erdoğan, emekliye zam için yıl sonunu işaret ederken, kanunen zaten emekliler ocak ve temmuzda yılda iki kez zam alıyor. AKP'nin kök maaş oyunuyla 5 milyon emekli Temmuz ayında "sıfır" zam aldı. Diğer 10 milyon emeklinin maaşına ise zam miktarı kademeli yansıdı. 10 TL zam alan emekli de oldu, 3 bin TL alan da... AKP'li isimlerin ve yandaş medyanın "Emekliye zam", "Emekliye müjde" haberleri yine boş çıktı.