CİDDİGAZETE

31 Mart seçimleri tartışılmaya devam ederken, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden Yeni Şafak Gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz'ın oğlu Alpaslan Cambaz, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Twitter'da Ankara'daki sonuçların paylaşıldığı bir görselle beraber, "Ankara'da durum bu, CHP nasıl kazanıyor? Bu normal mi?" şeklindeki sözleri alıntılayan Cambaz, kişisel Facebook hesabından, soruya karşılık olarak çok sert bir cevap verdi.

Alpaslan Cambaz, Ankara'daki sonuçlar için, "Normal" derken, "Erdoğan hatırına Fethullahçılara oy vermek normalken, Mansur Yavaş hatırına CHP'ye oy vermek neden anormal olacakmış" diye sordu.

Cambaz, seçimlerden önce Mansur Yavaş hakkında ortaya atılan birtakım iddialar için ise "İğrenç iftira çalışmaları" ifadesini kullandı.

DERS VERDİ...

Böylece, Yeni Şafak Gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz'ın oğlu Alpaslan Cambaz, Yeni Şafak Gazetesi yazarı İbrahim Karagül'e de ders vermiş oldu.

İbrahim Karagül seçimlerle ilgili olarak; "31 Mart’ta Türkiye’ye seçimler üzerinden, açık bir darbe yapıldı" ve "Operasyon FETÖ ve kripto PKK’lılar üzerinden yürütüldü. Ama arkasındaki akıl, 15 Temmuz aklıdır" şeklinde yorumlar yapmıştı.

İŞTE ALPARSLAN CAMBAZ'IN PAYLAŞIMI:

"Normal. En basit bir işe almada bile insandan sabıka kaydı isteniyor. Sen başkente Fethullahçılıktan kapkara olmuş birini başkan adayı diye çıkarırsan, vatandaş da il ve ilçede farklı oy verebilme imkanını kullanır ve manzara bu olur. Erdoğan hatırına Fethullahçılara oy vermek normalken Mansur Yavaş hatırına CHP'ye oy vermek neden anormal olacakmış? Tunceli'de halk onca oy farkıyla komünizmi mi seçti yoksa hizmetlerinden çok memnun kaldıkları Fatih Mehmet adındaki bu vatanın evladı bir adamı mı? Seçimden önce yürütülen Mansur Yavaş hakkındaki iğrenç iftira çalışmaları ve sonrasında kibirle söylenen 'Seçilse bile' lafları Ankara'da bu sonucu doğurmuştur. Millet iradesi diye buna deniyor, gayet normal. Herkes PKK'lı, herkes FETÖ'cü ama partiniz ve adaylarınızın her biri Allah tarafından kurtarıcı olarak gönderilmiş, onları belediye başkanı seçmeyenler mürtet olacakmış gibi davranmayı bırakın."

15 TEMMUZ GAZİSİ FATİH ERYILMAZ'DAN DESTEK

15 Temmuz gazisi emekli emniyet müdürü Fatih Eryılmaz da Cambaz'a destek verdi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Eryılmaz, "Metin ol @alpaslancambaz kardeşim. 15 Temmuz’da Ankara’yı FETÖ’cülere teslim etmedik, yine etmeyeceğiz demiştim. Allah’ın izniyle etmedik. Şehitlerimiz rahat uyusun" ifadelerini kullandı.

Fatih Eryılmaz, 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü pilotların F-16'larla bombaladığı Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde darbeci askerlere karşı direnen tek emniyet müdürüyken vurularak ağır yaralanmıştı.

Gazi Eryılmaz, vurulduktan sonra kaldırıldığı hastanede tedavi altındayken, 15 Temmuz'un parti meselesi olmadığını belirtmiş ve herkesi darbecilere karşı mücadeleye çağırmıştı.

FETÖ BULAŞIKLARINA GEÇİT YOK

31 Mart seçimlerinde Mansur Yavaş'a destek veren Eryılmaz yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet'in başkentini 15 Temmuz’da FETÖ’ya teslim etmedik, 31 Mart'ta da FETÖ bulaşıklarına yine teslim etmeyeceğiz" demişti.

Kaynak: Odatv