CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip İstanbul 7. olağan il kongresine katıldı. Erdoğan, kongrede yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

- Sadece son 18 yılda İstanbul’a eski rakamla 275 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Kuzey Marmara Otoyolu’nu tamamlamak üzereyiz.

- İstanbul’u sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli sağlık merkezlerinden biri haline getiriyoruz. Boğaz’ın altından geçecek yeni tünel olan Büyük İstanbul Tüneli’nin etüt proje çalışmalarını tamamladık, ihale hazırlıkları devam ediyor.

"İNADINA YAPACAĞIZ"

- Kanal İstanbul’u yapacağız, inadına yapacağız ve Kanal İstanbul ile İstanbul nasıl güzelleşecek, bunu da görecekler.

- İstanbul’un turizmine, kültürel zenginliğine, ekonomisine ciddi katkısı olacağına inandığımız Haliç Yat Limanı ve Kompleksi projemizi de seneye bitirmeyi planlıyoruz.

- Boğaz'ın altından geçecek büyük İstanbul Tüneli'nin etüt proje çalışmalarını tamamladık, ihale hazırlığı sürüyor.

- Yeni sivil bir anayasayı milletimizle birlikte hazırlayalım. Hem bu ülkeyi darbe yönetimi anayasasıyla yönetilme ayıbından kurtaracak hem de 2053 vizyonumuzun rehberine kavuşmuş olacağız.

- Salı günü uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve tüm kesimlerin beklentileri doğrultusunda hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı'nı milletimizle paylaşacağız.

- Bir sonraki hafta da Ekonomik Reform Paketini açıklayarak ülkemizi istikrar ve güven temelinde büyütme kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyacağız.