CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, tepkilere neden olan emekliye yüzde 25 sözde zam hakkında, "Memurlarımıza zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız" dedi.

'22 bini veremeyen iktidar 33 bini nasıl verecek?' '22 bini veremeyen iktidar 33 bini nasıl verecek?'

Erdoğan, Macaristan gezisi dönüşünde yaptığı açıklamada hayat pahalılığı ve enflasyon hakkında da "Vatandaşlarımız gönüllerini ferah tutsun, ekonomi kadrolarımız işinin ehli. Enflasyonu yine tek haneye AK Parti kadrolarının düşüreceğine inansınlar" dedi.

Erdoğan, deprem konusunda, "İstanbul için 1,5 milyon konutun dönüşümünü öngörüyoruz, bunun için boşa harcanacak vakit yok. Hiçbir çalışmayı ağırdan alacak durumumuz yok" ifadelerini kullandı.

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerindeki rakibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Erdoğan, "Kılıçdaroğlu benimle kaç yarışa girdi? 13'te 13 yaptı. Şimdi 14 de, 15 de olsa bu arkadaştan bir şey olmaz. En hayırlısı kendisinin çekilip gitmesi lazım" diye konuştu.

Erdoğan, sokak hayvanları meselesi için de "Avrupa’da nasıl çözüme kavuşturulduysa aynı uygulamaları hayata geçireceğiz. Sokaklarımızı güvenli hale getirmek görevimiz" dedi.