CiddiGazete- AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla, altı üniversiteye rektör ataması yapıldı. Karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bahçeli'den anket sonuçlarına tepki Bahçeli'den anket sonuçlarına tepki

685 sayılı kararla, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü'ne de Prof. Dr. İsmail Bakan'ın atandığı duyuruldu.

Ancak daha sonra yayımlanan Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında üniversitenin adı değiştirildi. Prof. Dr. İsmail Bakan, Sütçü İmam Üniversitesi'nin değil, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi'nin rektörü oldu.

DÜZELTME YAPILDI

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan düzeltme metninde şu ifadeler kullanıldı:

24/12/2022 tarihli ve 32053 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan, 23/12/2022 tarihli ve 2022/685 sayılı Cumhurbaşkanı Kararında sehven yer alan "Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi" ibaresi "Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi" şeklinde değiştirilerek düzeltilmiştir.

"BUNU DA GÖRDÜK"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, rektör atamasındaki karışıklığa tepki gösterdi. Özel şu ifadeleri kullandı:

"Bunu da gördük. Dengesiz denetimsiz, kontrolsüz sistemde en sonunda bunu da gördük. Yanlış üniversiteye rektör atayan Cumhurbaşkanıyla karşı karşıyayız. Yanlış kararname nasıl hazırlanıyor? Nasıl imzalanıyor? Bu vasatlıktan memleketi kurtarmaya az kaldı."